Wspomóż KRL - Kup cegiełkę! Weselnik.co.uk Polecane.co.uk Słuchaj KRL on-line

Jak powstawało Święto Rodziny? Reportaż o Laxton Hall

Reportaż o tym jak powstawało Święto Rodziny w Laxton HallŚwięto Rodziny każdego roku gromadzi ponad 1500 osób na wspólnym świętowaniu. W jaki sposób oddolna inicjatywa rozrosła się do tak dużych rozmiarów? 

- Pomyślałem, spróbujmy. Zacznijmy od młodych małżeństw - mówi Rektor PMK w Anglii i Walii ks. Stefan Wylężek - Za pierwszym razem lało niemożliwie. Wszyscy jednak zmieściliśmy się pod wielkim namiotem, a było nas 500 osób. Wtedy zauważyliśmy, że ludzie chcą być razem, że potrzebują takiego wydarzenia.

- Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii jest głównym organizatorem. Ksiądz Rektor daje zielone światło i mówi "róbcie, działajcie", stąd zaangażowanie Katolickiego Radia Londyn, aby jak najlepiej wypromować to wydarzenie - dodaje Tomasz Kania z radia KRL.

Najbliższe Święto Rodziny odbędzie się już 4 czerwca, w niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W reportażu zrealizowanym dla TV Trwam umieszczono wypowiedzi organizatorów, osób zaangażowanych i uczestników wydarzenia. Materiał został zrealizowany podczas Święta Rodziny w 2014 roku, pokazuje w jaki sposób Polonia w Anglii świętuje ten wyjątkowy dzień 

Zobacz VIDEO ⇒

 

Już wkrótce w KRL

Popularne informacje

Szkoła modlitwy – prawdziwie sie spotkać

Szkoła modlitwy – prawdziwie sie spotkać

Czytaj więcej
Kiedys bylo lepiej?

Kiedys bylo lepiej?

Czytaj więcej
Medytacja o ojcostwie – II. Cierpienie

Medytacja o ojcostwie – II. Cierpienie

Czytaj więcej
Wobec lęku – bez szans?

Wobec lęku – bez szans?

Czytaj więcej
Serwis Radia KRL zaprojektowany i wspierany przez Opitek Design