Wspomóż KRL - Kup cegiełkę! wodzirej.co.uk Słuchaj KRL on-line

Miał dość "wydatków organizacyjnych" w akcjach charytatywnych, więc stworzył własną. Właśnie rusza II edycja Mil dla Bartka

Mile dla Bartka to akcja charytatywna w Southampton

Mile dla Bartka jest to akcja, którą zapoczątkował Gabriel Chmura rok temu. Celem była pomoc w rehabilitacji Bartka oraz chęć zjednoczenia ludzi w przedsięwzięciu.  O całej akcji pisaliśmy tutaj ⇒

Przerosła ona oczekiwania wszystkich zaangażowanych. Środki finansowe na rehabilitację Bartka sa zabezpieczone, więc w tym roku postanowili pomóc Klaudii.

Po sukcesie pierwszej akcji, czas na drugą

Klaudia to niesamowita dziewczynka z Southampton, która przez uszkodzony gen ma trudności z poruszaniem się czy mówieniem. Na całym świecie jest tylko około 30 osób z podobnym schorzeniem, więc nie bardzo wiadomo czego należy się spodziewać. Wiadomo jedno - rehabilitacja czyni cuda - niestety bardzo kosztowna rehabilitacja. Dlatego 'Mile dla Bartka' postanowiły wesprzeć rodzinę Klaudii. Bartek został ogłoszony patronem inicjatywy dlatego też nazwa pozostaje 'Mile dla Bartka'.

Oczywiście ludzie dobrego serca oraz instytucje zgłaszają się do nas z najróżniejszymi pomysłami - nawet jeśli nie mogą sami wspomóc organizują zbiórki, czy przekazują rzeczy na aukcje dla Klaudii.

- Na dzień dzisiejszy mamy już zestaw kibica jedynej Polskiej zawodowej drużyny kolarskiej CCC Polkowice. W tym roku również wspiera nas Artur Boruc i przekazał nam swoje rękawice (oczywiście podpisane). No i prawdziwy rarytas, osoba która chce pozostać anonimowa dowiedziała się o naszej akcji i przekazała na aukcję koszulkę promującą ciężarówkę Dywizjonu 303 a takich koszulek jest tylko 6 sztuk na całym świecie! A to wszystko jeszcze przed ogłoszeniem aukcji - mówi Gabriel Chmura, pomysłodawca całej akcji.

Co planują organizatorzy?

W tym roku odbędą się dwa finały. Pierwszy, to Sztafeta Rowerowa, która rusza 4 czerwca i już można się rejestrować. Drugi finał to Spacer Familijny  na dystansie obliczonym metodą 1 metr za każdego zebranego funta. Oczywiście nie są to wyścigi, tylko chęć zrobienia czegoś razem. 

W roku poprzednim 'Mile dla Bartka' zebrały prawie 9 tysięcy funtów, a Sztafeta Rowerowa pokonała ponad 30 tysięcy mil! Zachęcamy do wsparcia i aktywnego uczestnictwa w akcji!

Wszelkie szczegóły dotyczące akcji można śledzić na Mile dla Bartka ⇒

Akcję można wesprzeć na Just Giving ⇒

 

Serwis Radia KRL zaprojektowany i wspierany przez Opitek Design