Wspomóż KRL - Kup cegiełkę! wodzirej.co.uk Słuchaj KRL on-line

Jazz dla dzieci w brzuszku? Świetna płyta Leszka Kulaszewicza!

Jazz dla dzieci w brzuszku to świetna płyta Leszka Kulaszewicza- Kiedy moja żona była w ciąży z naszym pierwszym dzieckiem, powiedziała pewnego dnia, że nasz syn podskoczył, kiedy usłyszał mój głos - mówi Leszek Kulaszewicz, twórca Londyńskich Zaduszek Jazzowych i autor płyty 'For Unborn Babies'

Na płycie znajduje się dziewięć utworów. Jest to powolna, melodyjna, miękka i improwizowana muzyka, która ma bardzo korzystny wpływ na mózg dziecka, nawet w okresie prenatalnym. Jest nie tylko uspokajająca i relaksująca, ale także delikatnie stymuluje ten mały układ nerwowy, aby rosnąć umiejętnie i zdrowo. Muzyka jest napisana specjalnie dla dzieci w łonie matki, choć nie tylko. Ważne jest, aby także mama była szczęśliwa i cieszyła się tą chwilą. Jej ciało karmi dziecko radosnymi hormonami i piękną energią. 

- Zacząłem myśleć, co bym powiedział synkowi, gdybym miał taką szansę. Moja wiadomość byłaby bardzo prosta: Jesteś bezpieczny. Po prostu zrelaksuj się, ciesz się chwilą w brzuchu mamy, rośnij zdrowo, baw się dobrze, dużo śpij i niech Cię Bóg błogosławi! - opisuje na swojej stronie Leszek. 

Ciekawostki

Nagrań dokonano w kościele, w polskiej parafii na Devonii. Dzięki temu można było osiągnąć naturalny pogłos oraz duchowy charakter błogosławieństwa. W nagraniach udział wzięli pianista Paolo Losi oraz inżynier dźwięku Tomasz Brajter.  Sesje odbywały się nocą, co było naturalnie kojące, ze względu na późną porę i pusty kościół. Muzyka jest pozbawiona wszelkich efektów cyfrowych, aby uzyskać jak najlepszy, naturalny efekt.

Gdzie jest dostępna?

Muzykę można pobrać ze strony www.firstjazzforbabies.com. Dostępna jest za darmo, warto jednak wpłacić dobrowolną cegiełkę. Przyczyni się to do dalszego rozwoju projektów muzycznych Leszka. Polecam gorąco!

KRL Radio | Tomek Kania l fot. Paweł Fesyk

Serwis Radia KRL zaprojektowany i wspierany przez Opitek Design