Zaznacz stronę

VIII Londyńskie Zaduszki Jazzowe 2018

Drodzy Państwo, drodzy Przyjaciele, Kolejny raz spotykamy się w gronie miłośników muzycznych przeżyć, aby wraz z czołówką polskiej sceny jazzowej w Londynie przywołać...

Koncerty Amen z okazji 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Zespół Amen AdoraMus pracuje nad  nowym repertuarem. W najbliższy weekend będzie okazja, aby posłuchać na żywo. Koncerty z okazji specjalnej rocznicy, 40-to lecia wyboru...

Msza Święta i spotkanie dla rodziców dotkniętych stratą dziecka.

Strata dziecka to doświadczenie dramatyczne i bolesne. Jednocześnie może spotykać się ze ścianą milczenia i dystansu ze strony otoczenia.Często pojawiają się pretensje i...

Film ‚Dwie Korony’ w Brighton.

Projekcja filmu "Dwie Korony" oraz spotkanie z reżyserem Michałem Kondradem już w najbliższą niedzielę, 23 września, w Brighton. Rozpoczęcie o 16:00. Sala na 120 osób. Wstęp...

‘Piwnica pod Aniołami’ powraca do Londynu.

Dobra wiadomość dla miłośników piosenki poetyckiej. "Piwnica pod Aniołami' ponownie zagra w Londynie. Jedyny koncert odbędzie się 21 października, w klubie 'Balabam',...

Wystartowała! Nowa strona i sklep to tylko niektóre z nowości.

Po niedawnych atakach hakerskich, które całkowicie zniszczyły poprzednią...

Skutki prawne transferu pracownika w ramach TUPE | Euro Lex Partners

Rozmowa z panią Katarzyną Woźniak, prawnikiem kancelarii Euro Lex Partners na temat skutków prawnych transferu pracownika w...

Koncerty Amen z okazji 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Zespół Amen AdoraMus pracuje nad  nowym repertuarem. W najbliższy weekend będzie okazja, aby posłuchać na żywo.

Koncerty z okazji specjalnej rocznicy, 40-to lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża odbędą się w najbliższy weekend w Reading i Balham.

 

Sobota 18:00

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, 61 Watlington Street, RG1 4EH, Reading

Niedziela  15:00

Kościół Chrystusa Króla, 232/234 Balham High Road,SW17 7AW, London

 

Msza Święta i spotkanie dla rodziców dotkniętych stratą dziecka.

Strata dziecka to doświadczenie dramatyczne i bolesne. Jednocześnie może spotykać się ze ścianą milczenia i dystansu ze strony otoczenia.Często pojawiają się pretensje i pytania, gdzie jest Bóg w tym doświadczeniu?
Zranione serce ludzkie jest pełne rozterek, jednak Pan Bóg nie zapomina o nas i przygarnia do siebie.W każdej Mszy świętej przypomina, że On też zna ból utraty ukochanego dziecka. Maryja natomiast, która trzymała w ramionach ciało swojego zmarłego Syna pomaga nam przejść przez to doświadczenie, jeśli tylko zwrócimy się do Niej o pomoc.
Kochani, osieroceni rodzice, zapraszamy na Mszę Świętą w języku angielskim do St. Joseph’s Centre w Ashurst (Hampshire) by wspólnie obchodzić Dzień Dziecka Utraconego.
Anna i Paweł Basisty
Niedziela, 14.10.2018, godz. 11:00
St Joseph Centre
8 Lyndhurst Road
Ashurst Hampshire
SO40 7DU

Film ‚Dwie Korony’ w Brighton.

Projekcja filmu „Dwie Korony” oraz spotkanie z reżyserem Michałem Kondradem już w najbliższą niedzielę, 23 września, w Brighton.

Rozpoczęcie o 16:00. Sala na 120 osób. Wstęp – dobrowolna cegiełka na produkcję nowego filmu „Miłość i Miłosierdzie”. Film zawiera angielskie napisy. Po pokazie będzie możliwość zakupu płyt DVD z filmami:- Dwie Korony, Dwie korony soundtrack, Matteo, Jak pokonać szatana, Zerwany Kłos, Pilecki, Wyklęty (o Lalku), Historia Marii.

Adres:

CityCoast Centre
North Street
Portslade, East Sussex BN41 1DG
United Kingdom

Parking bezpłatny.

‘Piwnica pod Aniołami’ powraca do Londynu.

Dobra wiadomość dla miłośników piosenki poetyckiej. „Piwnica pod Aniołami’ ponownie zagra w Londynie. Jedyny koncert odbędzie się 21 października, w klubie ‚Balabam’, naprzeciwko  St. Ignatius Church (High Road N15 6JU)

Koncert rozpocznie się o  18:30 a zakończy o 22:30. Cena biletu £ 6.50 na pokrycie kosztȯw organizacji. Dzieci –wstęp za darmo.

Idea stworzenia takiego cyklu spotkań powstała w 2012 roku – mówi Marysia Szleszyńska, organizatorka i autorka projektu ‘Piwnicy pod Aniołami’. – Pierwsze koncerty odbywały się na Devonii, na zaproszenie ȯwczesnego proboszcza, księdza Krzysztofa Ciebienia. W tamtym roku rozpoczęłam także studia i brak czasu spowodował zawieszenie projektu. Ciągle jednak było mi tęskno do tworzenia i koncertowania. Pewnego dnia odwiedził mnie Michał Cieślak, mój przyjaciel z Devonii i zaczęliśmy rozmawiać o reaktywacji ‚Piwnicy’. Oddaliśmy też sprawę Panu Bogu na modlitwie. Bardzo szybko zapłonęła iskra w naszych sercach. Michał przedstawił mnie nowym muzykom i w taki oto sposȯb, na nowo, zaistaniała ‘Piwnica pod Aniołami’. Mam nadzieję, że ten nowy początek będzie obfitował w wiele koncertów. Liczymy, że więcej młodych artystȯw będzie mogło zaprezentować swoje ‘polskie serca bicie’ na deskach londyńskich scen.

Szczegóły koncertu i aktualności dostępne są w wydarzeniu na facebooku: Koncert „Piwnica pod Aniołami”.

 

Pielgrzymka do Aylesford

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: Maryja Służebnicą Ducha Świętego, a gościem honorowym będzie ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda.

2 09.2018 | 12:00 | The Friars, Aylesford, ME20 7BX

Program spotkania:

12.00 – Modlitwa Anioł Pański
– Czas na zwiedzenie Sanktuarium
– Czas na skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania
12.45 – Złożenie wieńca pod tablicą katyńską
– Powitanie Prezesa IPAK-u – Zenon Handzel
– Słowo Rektora PMK – ks. prałat Stefan Wylężek
13.00 – Msza Święta w intencji pielgrzymów pod przewodnictwem J. E. ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy,
śpiewa chór z parafii pw. św. Andrzeja Boboli
16.00 – Nabożeństwo różańcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i uroczystym błogosławieństwem – ks. prałat Władysław Wyszowadzki
– Uroczyste poświęcenie i nałożenie szkaplerzy Matki Bożej Szkaplerznej

Plakat dostępny TUTAJ. 

Jak od zera stworzyć MEDIA ewangelizacyjne na emigracji? [VIDEO]

Film zrealizowany na potrzeby Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i II Kongresu Młodzieży Polonijnej. Jest to historia powstania Katolickiego Radia Londyn, przedstawiona jako krótki poradnik dla innych twórców.

Powyższy film pokazuje w dużym skrócie historię tworzenia mediów ewangelizacyjnych na emigracji w Londynie i pewien sposób działania. Liczymy, że będzie on inspiracją dla innych twórców, jak stworzyć ‚coś z niczego’.

Liczy się pomysł

 

Pierwszy błąd, jaki popełniają młodzi twórcy, którzy się do nas zgłaszają z pytaniami „jak zacząć”, to chęć pisania własnych felietonów. Ludzie niekoniecznie chcą czytać kolejne przemyślenia na polityczne czy religijne tematy. Lepiej postawić na takie treści, które od początku są pomocne dla innych. Ciekawa rozmowa z zaproszonym gościem zawsze będzie lepsza od publikowania własnych przemyśleń, przynajmniej do czasu aż uda się zbudować odpowiednią społeczność.

 

Co jest potrzebne aby zacząć?

 

Pierwsze koszta powstania radia wyniosły ok.£500. Założyciel radia, Paweł Kotarba, własnymi siłami wyremontował studio. Mogliśmy liczyć na wsparcie lokalnej parafii, która udostępniła salę oraz internet. Warto szukać wszelkiej pomocy z zewnątrz, aby ograniczyć koszta do minimum. Z czasem przyjdzie czas na inwestycje.

 

Skąd wziąć pieniądze?

 

Tworząc media po godzinach, trzeba liczyć się z pracą za darmo. Kolejny z błędów, jaki popełniają młodzi twórcy, to zbyt wysokie wymagania finansowe na początku. Zanim zaczniesz myśleć o tysiącach, naucz się zarabiać setki. Spraw, aby Twoja działalność przynosiła na początku niewielki, ale stały dochód miesięcznie, np. £50. Następnie podnoś poprzeczkę wyżej.

 

Jak znaleźć czas po godzinach?

 

Nie jest łatwo tworzyć projekty, po godzinach pracy, dlatego ważna jest każda godzina. Podcasty lub rozmowy z gośćmi można nagrywać z domu, wystarczy dobry mikrofon ( ok £80), wyciszone miejsce i można nagrywać.

Organizuj wydarzenia

 

Pod patronatem KRL udało się zorganizować dwukrotnie Warsztaty Dziennikarskie i Finansowe, oraz 4 edycje Męskiej Drogi Krzyżowej po klifach. Wydarzenia te znacznie przyczyniły się do promocji naszych projektów. Udało się je zorganizować m.inn dlatego, że nikt tego wcześniej nie zrobił i było na to zapotrzebowanie.

 

Na koniec

 

Twórcza aktywność sprawia, że jeden pomysł rodzi następny. Pod patronatem KRL udało się stworzyć wydawnictwo Misja 52 dla małżonków oraz sklep online. Dochód uzyskany z tych projektów, pozwala finansować kolejne oraz wspierać akcje charytatywne.

Wszystkim twórcom życzymy wytrwałości i wiary.

Redakcja KRL

„Każdy trud przynosi zyski, pusta gadanina jedynie stratę” (Prz 14, 23)

 

 

 

 

Polecamy: Seria książek motywacyjnych Pakiet Zwycięzcy

Pakiet Zwycięzcy to doceniana już przez czytelników w Polsce i na świecie seria książek motywacyjnych, w której Gigant – młody piłkarz trenujący w sławnej Stali Mielec – poszukuje z wielką determinacją wskazówek, zachowań i działań jakie podejmują zwycięzcy.

 

Opis

 

Gigat spotyka na Polanie Chochołowskiej tajemniczego Górala. W wyjaśnieniach i radach mądrego Bacy młodzieniec odnajduje wzór, cechy liderów, ludzi sukcesu, a także rodziców. Napisana prostym i przystępnym językiem. To fenomenalna i jedna z najlepszych książek z dziedziny motywacji, sukcesu, wiary, psychologii, wychowania i sportu.

Krok po kroku młody piłkarz idzie za swoim Zwycięzcą i poznaje plan, który czeka każdego, kto chce odnieść prawdziwe zwycięstwo w swoim życiu, a przepiękna sceneria Tatr dodaje sił i wiary młodemu turyście w tej najważniejszej wędrówce naszego życia. Odkrywa też miejsca w których przebywał święty Jan Paweł II i rozmawia ze świadkami tych zdarzeń.

 

Grzegorz Rusin – Autor

 

Trener motywacji i rozwoju osobistego, prowadził I drużynę dwukrotnego mistrza Polski Stal Mielec pod kątem cech zwycięzców oraz juniorów piłkarskich. Autor serii książek – Pakiet Zwycięzcy – z dziedziny psychologii, sportu, motywacji rozwoju osobistego Specjalizacja – analizowanie cech zwycięzców, przywódców, świętych, psychologia ludzi sukcesu, trener osobisty sportowców, fizjoterapeuta, masażysta. Doświadczenie gromadzone od 31 lat. Pomaga osobom w depresji, trudnych sytuacjach życiowych, zajmuje się mediacją w rodzinie, ukazuje kierunek rozwoju wewnętrznego, motywuje sportowców ludzi sukcesu, biznesu,osoby publiczne. Katolik, organizuje spotkania „Szukaj, a zwyciężysz”, prezentacje dla młodzieży, rodziców, nauczycieli, kadry kierowniczej, piłkarzy w parafiach, salach, szkołach, klubach piłkarskich

Prywatnie mąż, tata trójki dzieci, lubi wędrówki po Tatrach.

 

Gdzie zamawiać książki?

Książki dostępne są w sklepiku w Parafii na Devonii

Książki można także zamawiać pisząc na e-mail: zamowienie.pakietzwyciezcy@gmail.com

Więcej informacji: Pakiet Zwycięzcy 

I miejsce i Kryształowa Barka dla Amen AdoraMus Emigranci Najwyższemu!

30 zespołów zmierzyło się w konkursie o „Kryształową Barkę” w ramach Festiwalu „Alleluja czyli Happy Day”. W kategorii utwór własny zwyciężył zespół AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu z Wielkiej Brytanii.

. –Do konkursu zgłosiło się prawie 150 osób z całej Polski oraz spoza granic kraju. Mieliśmy trudne zadanie, aby wybrać po 15 osób z każdej kategorii, a na końcu zwycięzców – tłumaczy Leszek Kumański, pomysłodawca Festiwalu w rozmowie z radiem Em KielceW pierwszej kategorii braliśmy pod uwagę jakość wykonania, głos, muzykę i profesjonalizm. W drugiej kierowaliśmy się takimi samymi kryteriami oraz wzięliśmy pod uwagę oryginalność, nowego, premierowego utworu – dodaje organizator.

 

Pierwsze miejsce w kategorii utwór własny zajął zespół AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu z utworem „Guarded by His Name”. Jak podkreśla Roman Licznerski, który jest dyrygentem w zespole formacja podjęła wyzwanie w duchu radości, aby śpiewać i grać na chwałę Bogu. – Członkowie naszego zespołu pochodzą z wielu różnych miejsc w Wielkiej Brytanii m.in. Bath i Londynu. To co nas łączy to pasja do muzyki, której poświęcamy swoje zaangażowanie, energię i czas – dodaje artysta w rozmowie z Radiem Em.

 

Pin It on Pinterest