Zaznacz stronę

30 zespołów zmierzyło się w konkursie o „Kryształową Barkę” w ramach Festiwalu „Alleluja czyli Happy Day”. W kategorii utwór własny zwyciężył zespół AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu z Wielkiej Brytanii.

. –Do konkursu zgłosiło się prawie 150 osób z całej Polski oraz spoza granic kraju. Mieliśmy trudne zadanie, aby wybrać po 15 osób z każdej kategorii, a na końcu zwycięzców – tłumaczy Leszek Kumański, pomysłodawca Festiwalu w rozmowie z radiem Em KielceW pierwszej kategorii braliśmy pod uwagę jakość wykonania, głos, muzykę i profesjonalizm. W drugiej kierowaliśmy się takimi samymi kryteriami oraz wzięliśmy pod uwagę oryginalność, nowego, premierowego utworu – dodaje organizator.

 

Pierwsze miejsce w kategorii utwór własny zajął zespół AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu z utworem „Guarded by His Name”. Jak podkreśla Roman Licznerski, który jest dyrygentem w zespole formacja podjęła wyzwanie w duchu radości, aby śpiewać i grać na chwałę Bogu. – Członkowie naszego zespołu pochodzą z wielu różnych miejsc w Wielkiej Brytanii m.in. Bath i Londynu. To co nas łączy to pasja do muzyki, której poświęcamy swoje zaangażowanie, energię i czas – dodaje artysta w rozmowie z Radiem Em.