Zaznacz stronę

Młody twórca kończy w tym roku 18 lat. Niestety  od urodzenia cierpi na chorobę genetyczną, zespół Ehlersa Danlosa.  W 2015 roku nagle zaczął tracić wzrok! 

Nie zamierza jednak rezygnować ze swojej pasji i chce zakupić profesjonalną kamerę. Ogłoszona została publiczna zbiórka na ten cel. Zostało do zebrania  już tylko £575! 

 

Jak wesprzeć?

 

GoFundme/KameraDlaDominika

 

Dominik jest bardzo zdolnym dzieckiem  zdobył wiele nagród. Uwielbia też, kiedy ma możliwość nagrywania filmów. Jego marzeniem jest kupno kamery, która jest dość droga i w związku z tym prowadzimy zbiórkę.

– pisze mama, Gosia Musiał

Choroba Dominika nazywa się Leber’s Hereditary Optic Neuropathy (LHON). Po rehabilitacjach i różnego rodzaju wizytach w szpitalach w Polsce okazało się, że można jakoś z tym żyć. Niestety życie nas nie rozpieszcza i w 2015 roku zaczęło się znowu coś nowego. Syn tak nagle zaczął tracić wzrok. Zaczęło się to od tego iż poszłam z synem do okulisty, ponieważ stwierdził że nie widzi z daleka. Już na wizycie okazało się, że coś jest nie tak. Miał wiele badań, różnego rodzaju wizyt w różnych miastach takich jak między innymi: Londyn, Newcastle, Birmingham, Coventry. Na dzień dzisiejszy syn jest uznany jakoś osoba niewidoma i chodzi z białą laską. Dominik widzi tylko plamy ale wzrok się pogarsza. Przez ostatnie dwa miesiące otrzymywał tabletki testowe po których nie wiedziano co może się zdarzyć, ale zaczęli je dawać synowi. Niestety przerwano dawkowanie i odstawiono tabletki ponieważ pojawiły się skutki uboczne. Mieliśmy nadzieję że się uda i choć trochę będzie widział. Niestety ostatnio w Londyńskim szpitalu powiedziano nam, że nie mogą leczyć Dominika ponieważ nie ma na to lekarstwa. 🙁 🙁 🙁

 

Filmy Dominika

– Film stworzony przez moją siostrę i mnie z odrobiną pomocy naszego taty. 30-minutowy film dokumentalny o KL Auschwitz-Birkenau ze specjalnym przekazem na zakończenie – pisze autor  filmu, Dominik Musiał.