Zaznacz stronę

Kupując książeczki Misja 52, wspierasz  „Mile dla Bartka”. Jest to akcja wspierająca rodziny w potrzebie, którą zapoczątkował Gabriel Chmura z Southampton.

Początki

O tym jak zrodziła się ta akcja najlepiej opowiedział sam organizator, w poniższym artykule:

W tym roku czwarta edycja

–  Czas ruszyć z kolejną edycją Mil dla Bartka. Łączymy nasze siły już po raz czwarty, żeby nieść pomoc. Zdecydowaliśmy się pomóc w zbiórce na operację Jacobaczytamy na stronie akcji. Oto kilka słów o nowej rodzinie Mil dla Bartka:

Jesteśmy czteroosobową rodziną i mieszkamy w Andover niedaleko Southampton.
Do Anglii przyjechaliśmy 13 lat temu. W 2008 urodził nam się syn Olivier a w 2012 syn Jacob.
Jacob jest radosnym i bardzo entuzjastycznym chłopcem. W wieku 2 lat zdiagnozowano u niego spastyczne porażenie mózgowe. Jacob może stać i chodzić. Jednak Jego poruszanie się i postawa jest bardzo ograniczona. Uwielbia grać w piłkę, sprawia mu to ogromną przyjemność mimo dysfunkcji. Chciałby we wszystkim dorównać swojemu starszemu bratu Olivierowi oraz aktywnie spędzać czas z rówieśnikami.

Regularnie poddaje się zabiegom rehabilitacji w domu oraz w Sophia’s House w Southampton oraz zabiegom z użyciem toksyny botulinowej, aby zmniejszyć odczuwanie bólu, który towarzyszy jego codziennemu funkcjonowaniu. Niestety zabiegi z Botoxu przestały działać. Bardzo szybko się męczy, a jego noce są nieprzespane. Z płaczem budzi się każdej nocy i zmaga się z ciągłym bólem. Pojawiły się problemy z biodrami oraz kręgosłupem.

Rozwiązaniem dla Jacoba jest operacja SDR – Selektywna Rizotomia Grzbietowa. Operacja ta polega na przecięciu kilku wybranych włókien nerwów czuciowych, wychodzących z mięśni i wstępujących do rdzenia kręgowego. Nieprawidłowo funkcjonujące nici są selektywnie przecinane, natomiast te prawidłowe pozostają nienaruszone. Zmniejsza to przesyłanie impulsów z mięśnia, powodując poprawę równowagi funkcji komórek nerwowych w rdzeniu kręgowym, co w rezultacie prowadzi do zmniejszenia spastyczności. Rizotomia grzbietowa to długi i skomplikowany zabieg neurochirurgiczny wykonywany w St. Louis USA u dr. Parka. Koszt takiej operacji, a następnie wielomiesięcznej rehabilitacji, przerasta nasze możliwości finansowe, dlatego prosimy Was o pomoc.

Jak wspomóc?

Można wpłacić bezpośrednio tutaj: Mile dla Bartka 2018

Kupując książeczki Misja 52 tutaj: Sklep KRL 

Misja52-ksiazka

Inspirujące zadania dla małżonków

Część pieniędzy z uzyskanego dochodu ze sprzedaży książeczek zostanie przekazana na wspomnianą akcję. Aby być na bieżąco, warto polubić Mile dla Bartka na facebooku. Zapraszamy!