Zaznacz stronę

Ponad 145 tysięcy odsłuchań audycji zrealizowanych przez Katolickie Radio Londyn. Które z nich były najchętniej słuchane? Z okazji tysięcznego wpisu na stronie KRL zapraszamy za kulisy.

Troszkę historii

Radio powstało z inicjatywy Pawła Kotarby i Pawła Konopskiego w 2010 roku. Pod koniec 2013 roku dołączył Tomek Kania. Studio, w którym realizowana była większość audycji mieści się w klubie Orła Białego, przy parafii Chrystusa Króla na Balham.

Kilka ciekawostek

Pomimo tego, że radio od zawsze tworzone jest po godzinach tzw. normalnej pracy, udało się zrealizować 92 audycje o łącznym zasięgu ponad 145 tysięcy odsłuchań. Większość z nich powstawała w latach 2014 i 2015, następnie trzeba było ograniczyć zaangażowanie w radio (urodziły się nam dzieci ♥ ).

W czasie nadawania na żywo zdarzało się kilka wpadek, jak choćby przeczytanie nieaktualnych zaproszeń na wydarzenia, które dopiero co się odbyły. Tuż przed audycją na temat modlitwy pod klinikami aborcyjnymi „wysiadł” serwer. Zamiast na żywo, audycja była nagrywana i  po zakończeniu… serwer nagle się włączył. Bywały bardzo miłe chwile związane z wydarzeniami, które organizowaliśmy. Dwukrotne Warsztaty Dziennikarskie oraz wypromowanie Święta Rodziny w Laxton Hall zawsze będą powodem do dumy i wielkiej satysfakcji. Przy radiu powstał także projekt Misja 52 – inspirujące zadania dla małżonków na każdy tydzień.

Obecnie radio działa w trzech wymiarach: Informacje – Artykuły – Podcast, czyli nagrane wcześniej audycje publikowane są na stronie i każdy może odsłuchać w dogodnym dla siebie czasie. Po dwóch latach reaktywowany został projekt Misja 52.  Ze względu na inne zaangażowania pomysłodawców rozgłośni, radiem zarządza obecnie Tomek Kania.  Paweł Kotarba i Paweł Konopski wciąż jednak pozostają ważną częścią redakcji.

Dziękujemy wszystkim reklamodawcom i ofiarodawcom a także parafii Chrystusa Króla na Balham, za możliwość korzystania ze studia. Podziękowania dla Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej za regularne wspomaganie naszych inicjatyw.  Każdy może wesprzeć budowę radia dobrowolną ofiarą klikając www.krlradio.com/wspomoz-krl. W sprawach dotyczących współpracy i różnych pomysłów prosimy pisać na tomek@krlradio.com

Plany na ten rok?

Misją radia jest służba Bogu, Małżeństwu i Rodzinie. Mocno powiązaliśmy KRL Radio ze wspomnianym projektem dla małżonków. Wiążą się z tym plany wydawnicze, warsztaty oraz podcasty. W dalszym ciągu zapraszamy do przesyłania informacji nt. tego co dzieje się w Waszych wspólnotach – chętnie takie informacje wypromujemy.

Poniżej statystyki. Tak wyglądamy w liczbach (stan na 12/01/2018)

Audycje

Ilość zrealizowanych i dostępnych na stronie audycji: 92.
Łączna ilość odsłuchań: 145 633

Najchętniej słuchane:

 1. Co katolik powinien wiedzieć o pieniądzach? Audycja Pawła Konopskiego i Tomka Kani [Ilość odsłuchań: 3346]
 2. Rozmowa z Michałem Kondratem nt. filmu „Pilecki” [3011]
 3. 15 lat w magii, jodze i okultyzmie. Rozmowa z Edytą Zięba [2818]

Wszystkie audycje dostępne są tutaj ⇒

Tematy Tygodnia:

 1. Dave Duncan zebrał prawie milion złotych dla Łukasza Urbana. Teraz sam pyta o pomoc [Ilość odsłon: 14100]
 2. Porównanie sondaży prezydenckich z róznych mediów [12192]
 3. Laxton Hall z lotu ptaka [8695]

Wszystkie tematy dostępne są tutaj ⇒

Felietony:

 1. Mężczyzna w Kościele. Felieton ks. Sławomira Jeziorskiego [Ilość odsłon: 115 050]
 2. Widziane z Londynu. Dlaczego nas wyrzucą i sposób w jaki to zrobią [72 734]
 3. Wpis taty, który ustawił mi życie [4258]

Wszystkie felietony dostępne są tutaj ⇒

Kanał YouTube:

 1. Ilość filmów: 76.
 2. Łączna ilość wyświetleń 359 013.

Największą popularnością cieszą się nagrania rekolekcji z księdzem Piotrem Glasem w dawnym Duszpasterstwie Akademickim na South Kensington, oraz wizyta pana Jacka Pulikowskiego w studiu KRL.

Wszystkie filmy dostępne są tutaj ⇒