Zaznacz stronę

Życzenia Biskupa Wiesława Lechowicza dla Polonii z okazji Zmartwychwstania Pańskiego. Wielkanoc 2018.

„Wolność na razie nie jest całkowita, nie jest czysta, nie jest pełna, bo nie osiągnęliśmy jeszcze wieczności. Ponieważ więc nadal podlegamy słabości, śmiem twierdzić, że jesteśmy wolni w takiej mierze, w jakiej służymy Bogu”.
/św. Augustyn/

Zmartwychwstanie Jezusa otwiera przed nami horyzonty nowego życia i nowych możliwości. To wyzwolenie człowieka z niewoli śmierci, grzechu i szatana do osiągnięcia pełni wolności.

Z okazji świąt wielkanocnych, przeżywanych w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, życzę wszystkim naszym rodakom żyjącym poza granicami naszej Ojczyzny przyjęcia daru obecności Zmartwychwstałego Pana i kroczenia z Nim na drodze ku pełnej wolności!

Niech Jezus Zmartwychwstały otwiera Wasze oczy i uszy na Jego obecność, tak jak to uczynił w przypadku Marii Magdaleny i uczniów zdążających do Emaus! Niech umacnia Waszą wolę do przezwyciężania własnych słabości, podobnie jak to uczynił w życiu Piotra, który przeszedł drogę nawrócenia od zdrady do wyznania miłości! Niech wypełnia Wasze dusze ogniem swej miłości, jak w dniu zesłania Ducha Świętego na apostołów!

Z modlitwą i błogosławieństwem na Święta Zmartwychwstania Pańskiego

bp Wiesław Lechowicz
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej