Zaznacz stronę

Audio

Słuchaj KRL podcast!

Kierunek: Polska. Rodzinny powrót z Londynu

Kierunek: Polska. Rodzinny powrót z Londynu

- Ojcowie wracajcie, wasze dzieci was potrzebują! - apeluje do emigrantów gość audycji Kierunek: Polska. Małgorzata Frydrych z Polskiego  Radia dla Zagranicy zaprasza na rozmowę z Tomaszem Kanią, współtwórcą Katolickiego Radia Londyn i portalu dla rodzin „Misja 52”,...

Kierunek: Polska. Rodzinny powrót z Londynu

– Ojcowie wracajcie, wasze dzieci was potrzebują! – apeluje do emigrantów gość audycji Kierunek: Polska.

Małgorzata Frydrych z Polskiego  Radia dla Zagranicy zaprasza na rozmowę z Tomaszem Kanią, współtwórcą Katolickiego Radia Londyn i portalu dla rodzin „Misja 52”, który wraz z żoną i dziećmi wrócił z Londynu do rodzinnych Kielc.

„W Polsce też mogę prowadzić działalność. Tu moje dzieci mają rodzinę w komplecie – mamę, tatę, dziadków, ciocie, wujków i całe grono naszych przyjaciół”.

 

Jak być przedsiębiorczym mężem i zaradnym tatą?

21 sierpnia, gośćmi audycji dla małżonków i rodziców w Radiu Maryja byli: Tomasz Kania, współtwórca Katolickiego Radia Londyn i projektu Misja 52 – inspirujące zadania dla małżonków, oraz Rafał Kupis, autor projektu „Boskie Pieniądze”.

Audycję prowadził pan Lech Polakiewicz wraz z księdzem Marcinem Różańskim CSMA

Temat audycji: Przedsiębiorczy maż i zaradny tata.

Aby odsłuchać, kliknij TUTAJ. 

 

 

Tomasz Kania w poranku Siódma 9, o Misji 52 dla małżonków.

Rozmowa w poranku rozgłośni katolickich Siódma 9 o projekcie dla małżonków Misja 52

„Misja 52 to inspirujące zadania dla małżonków, które mają za zadanie pobudzać małżeństwo to bycia bardziej kreatywnym i twórczym w związku. Pomysł zrodził się w 2014 roku. (…) Wszystkie zadania są z życia wzięte. To przykłady, które sami przetestowaliśmy i które się sprawdziły. Napisaliśmy je poniekąd pod siebie, a niektóre z nich pisały zwykłe, codzienne sytuacje” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Tomasz Kania z Katolickiego Radia Londyn.

„Jeżeli małżonkowie wykonają te wszystkie zadania, to efektem ma być to, aby małżeństwa nie rozpadły się o takie drobiazgi. Chodzi o to, by wiedzieli, jak sobie poradzić z takimi małymi drobnostkami” – opowiadał gość Anny Skiepko.

 

Sztuka wystąpień publicznych po polsku, czyli o co chodzi z Polish Your Polish?

Czy można nauczyć się sztuki pięknego wysławiania i dobrej prezentacji?

Skutecznie przekonują o tym Agnieszka Sielaff i Adam Flisiak, prezydenci Klubu Polish Your Polish – jedynego w Wielkiej Brytanii polskojęzycznego Klubu organizacji Toastmasters International.

Wystąpienie publiczne – czy to przed kamerami telewizyjnymi, w radio, w mediach społecznościowych, na konferencji, spotkaniu biznesowym oraz podczas rozmowy kwalifikacyjnej, prezentacja projektu w pracy lub na uczelni, a także przemawianie na własnym weselu – chociaż niejednego z nas przeraża lub przyprawia o ból głowy, wcale nie musi być przeżyciem ekstremalnym. Tak jak innych umiejętności, również umiejętności odpowiedniej prezentacji, sztuki pięknego wysławiania się, czy pewności siebie można się nauczyć. – przekonuje Agnieszka Sielaff

Oprócz umiejętności publicznego przemawiania w Klubie Polish Your Polish można nauczyć się sztuki przewodzenia, motywowania oraz inspirowania innych, organizowania spotkań i wydarzeń kulturalnych, a także spędzić czas w doborowym towarzystwie. Spotkania Klubu odbywają się w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca o 19:30 w Londynie.

Najbliższe spotkanie:

26 czerwca, wtorek, 19:30 Klub Polish Your Polish

Ognisko Polskie
55 Princes Gate South Kensington

Jak spełnić pragnienia żony? [Podcast 4]

W dzisiejszym odcinku usłyszysz kilka wskazówek, które pomogą Ci realizować pragnienia żony, oraz swoje własne cele. Wielkie DZIĘKI dla Leszka Kulaszewicza za inspirację do nagrania tego odcinka.

Audycja z cyklu „Przedsiębiorczy mąż, zaradny tata” jest kontynuacją zadania, które ukazuje się w każdy poniedziałek na stronie Misja 52 Inspirujące zadania na każdy tydzień.

Posłuchaj poprzedniej audycji: Człowiek, z którego warto brać przykład

Po czym poznać wartościowego doradcę? ‚Przedsiębiorczy mąż, zaradny tata’ [Podcast 2]

“Przedsiębiorczy mąż, zaradny tata” to nowy projekt Tomasza Kani i Pawła Konopskiego z Londynu, twórców Misji 52, a zarazem osób współtworzących Katolickie Radio Londyn. 52 zadania na każdy tydzień w roku, inspirowane głównie Księgą Przysłów i Mądrością Syracha, mają na celu kształtować cechy pomocne przy podejmowaniu codziennych decyzji.

W każdy poniedziałek, na profilu www.facebook.com/misja52dlamalzonkow  ukazywać się będzie grafika z cytatem oraz zadaniem na tydzień. Z kolei w środę rano audycja/podcast jako szersze rozwinięcie tematu na konkretnych przykładach.

Posłuchaj poprzedniej audycji: Jak działa błogosławieństwo w biznesie?

Jak działa błogosławieństwo w biznesie? [Podcast 1]

„Przedsiębiorczy mąż, zaradny tata” to kontynuacja projektu ‚Misja 52 – inspirujące zadania dla małżonków’, który powstał w 2015 roku z inicjatywy Pawła Konopskiego i Tomka Kani, współtwórców Katolickiego Radia Londyn. 

W każdy poniedziałek, z samego rana ukazywać się będzie grafika z cytatem z Pisma Świętego oraz zadaniem, które ma na celu kształtować w nas przedsiębiorczość oraz zaradność. Z kolei w środę ukazywać się będzie suplement misji, czyli krótka audycja związana z zadaniem, szersze rozwinięcie tematu.

Gotowi na misję?

Odcinek 1 pt. Jak działa błogosławieństwo w biznesie.

Roman Licznerski: Ktoś tam u góry pomyślał, abyśmy się wszyscy spotkali

Zapraszam na rozmowę z Romanem Licznerskim, dyrygentem zespołu Amen AdoraMus Emigranci Najwyższemu.
 
Bardzo wcześnie rano spotkaliśmy się w kawiarni we wschodnim Londynie, zamówiliśmy kawę, którą na wstępie zdążyłem się oblać i taki to był miły początek naszej rozmowy.
 
Płyta, którą niedawno zespół wydał była tylko pretekstem do spotkania. Najbardziej ciekawy byłem jak udało się zorganizować do tego projektu 50 osób, czy z muzyki można się utrzymać oraz jak pogodzić zaangażowanie w zespół z życiem prywatnym i zawodowym? 
 
To oczywiście tylko niektóre z tematów. Mam nadzieję, że Was zainteresują a być może i zainspirują, bo wiele wartościowych treści podczas tej rozmowy udało się poruszyć. Miłego słuchania!